Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/mercarsi/public_html/system/database/mysql.php on line 6
Patlatma Taşlar - Traverten
  
Bizden Haberler
Patlatma Taşlar - Traverten01 Apr 2016
  Doğaltaş ürünlerimizden tra...
Zemin Döşeme Fayans Ürünleri01 Apr 2016
  Mermer Zemin Döşeme ürünler...
MERMER ÇARŞI OLARAK TURKEYBUILD ANKARA FUARINDAYDIK..05 Nov 2014
  23 - 26 Ekim 2014 tarihleri ara...

Patlatma Taşlar - Traverten

 

Doğaltaş ürünlerimizden traverten ve mermer patlatma taşın patlatılması ve ebatlanması sonucu dekoratif ve doğal görünümlü yüzeyler elde edilmesini sağlar. Traverten patlatma doğal taş uygulandığı yüzeylere estetik ve doğal bir görünüm kazandırırlar. Ebat ve işlemine göre patlatma, kütküt ve splitface olarak bilinirler.

Patlatılmış traverten ve mermer, özellikle boy serbest ürünlerde çok hesaplıdır. Pratik uygulanabilmesi ve uzun ömürlü olması sebebiyle patlatma taş ve dekoratif taşlar içerisinde en çok kullanılan taş traverten ve mermer patlatma taştır. Doğal taşlar ailesinden traverten taşlar, uygulama sonrası iklim değişikliklerinden çok az etkileneceği için kullanılan taşlarda herhangi bir renk değişikliği olmayacaktır. Dekoratif travarten patlatma taşı ihtiyaca göre iç mekan ve dış mekan dekorasyonlarında, iç mekan kaplama taşı ve dış mekan kaplama taşı olarak kullanılabilirler. 
 
Dekoratif doğal taşlarda Patlatma doğal taş, dış mekan dekorasyonlarında yaygın olarak  cephe kaplama, bahçe duvarı taş kaplama, bina subasman kaplama, şömine dış bacalarında, kış bahçeleri, süs havuzlarının duvarlarında, merdiven yan duvarlarında vb. dekorasyon alanlarında kullanılmaktadır.
 
Patlatma doğaltaş, iç mekan dekorasyonlarında tüm duvar dekorasyonlarında kaplama taşı olarak kullanılacağı gibi, yaygın olarak  şömine üzeri kaplama dekorasyon, plazma tv ünitesi arkası dekorasyonu, dekoratif amaçlı yatak odası yatak başı kaplama, yemek odası duvar dekorasyonu kaplama ve özel odaların istenen yüzeylerinde dekoratif kaplama olarak kullanılabilir.
 
Dekoratif Doğal taşın temizliği oldukça kolay ve zahmetsizdir. Doğal taş ile yapılmış iç mekan dekorasyonlarında elektrik süpürgesi vasıtasıyla doğal taşın üzerindeki tozdan arındırmak yeterlidir. 
 
Tüm Patlatma Taş Ürünlerimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
 
MERMER ÇARŞI PATLATMA TAŞLAR »